Ahojte! Volám sa Mya Javorková a som kreatívnou dušou značky Atelier Objectora. Mojou vášňou je tvorba objektov, bez ohľadu na to, či sú určené na nosenie ako šperky, alebo obohacujú náš obytný priestor. Túto fascináciu  spustila práca s drevom, materiálom, ktorý je súčasťou môjho života od roku 2016. K rezbárstvu som sa prvýkrát dostala počas štúdia bábkarskej scénografie na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave, kde som objavila terapeutický charakter tohto remesla. Postupom času som svoje zručnosti rozšírila o ďalšie spôsoby spracovania dreva a o ďalšie fascinujúce materiály ako je mosadz a iné kovy a ďalšie prírodné materiály.

Neustále experimentujem s rôznymi technikami a materiálmi a s každým novým projektom sa snažím posúvať svoje hranice. Moja práca často zahŕňa prienik a dialóg medzi rôznymi disciplínami a materiálmi, čo mi umožňuje hľadať príbehy v každom objekte, ktorý vytvorím.  Tesne po ukončení štúdia na VŠMU som sa venovala kariére divadelnej výtvarníčky, no časom som zistila, že mojou skutočnou vášňou je tvorba a dizajn šperkov a objektov, je to oblasť, v ktorej sa cítim naozaj autenticky.

Keďže moja práca zahŕňa množstvo rôznych materiálov a disciplín, vnímam sa ako multidisciplinárny umelec a dizajnér. Tvorím predmety úžitkové aj skulpturálne so zameraním na šperky, objekty a nádoby. 

Momentálne svoju prácu delím na osobné projekty a tvorbu produktov. Moje osobné projekty, kde dominuje drevo, vystavujem pod mojím menom a sú to čisto umelecké sochárske objekty a šperky. Pričom moja produktová tvorba zahŕňa najmä šperky a úžitkové predmety, tie spadajú pod značku Atelier Objectora, ktorú som založila v roku 2019.

Či už tvorím úžitkový predmet alebo čisto sochársky kúsok, všetko, čo vytvorím vychádza z mojej vlastnej autenticity.