FAQ alebo často kladené otázky
Svoj ateliér som založila už v roku 2017, vtedy Ste ma však mohli poznať pod menom „Woodbug“ tento názov však po určitej dobe už v sebe neniesol to, o čo som sa snažila vo svojej tvorbe a preto som sa v roku 2019 rozhodla prejsť rebrandingom. Zmenila som názov na Atelier Objectora a filozofiu, ktorá vznikala už dlho predtým, som prepracovala do každej oblasti mojej práce a tvorby. Za celé obdobie môjho fungovania sa často stretávam s rôznymi otázkami. Rozhodla som sa teda zodpovedať otázky, ktoré mi kladiete najčastejšie...Z akých materiálov sú šperky a objekty Atelier Objectora?


Na výrobu objektov používam viac druhov dreva, bezolovnatú mosadz a komponenty z chirurgickej ocele na šperky. Drevené predmety vyrábame z viacerých drevín. Tými sú napríklad dub, lipa, javor, smrek a najčastejšie americký a európsky orech. 


Je možné Objectora šperky vyrobiť aj z iných materiálov?

Moje šperky sú dostupné iba z materiálov mosadz, chirurgická oceľ a drevo. S inými materiálmi momentálne nepracujem.

 

Ako sa o treba starať o objekty a šperky?

Všetky objekty a šperky Atelier Objectora sú vyrobené tak aby prežili dlhé roky, avšak o každý remeselne vyrobený predmet je potrebné sa vhodne starať. Ku každému mnou vyrobenému objektu Vám do balíčka priložím aj stručné informácie ako sa oň starať. 


Nenašiel/nenašla som v ponuke Atelier Objectora čo som hľadal/a je možné vyrobiť niečo na mieru?

Výroba na mieru možná je a to hneď niekoľkými spôsobmi. Viem pre Vás vytvoriť napríklad niečo zo starších kolekcií čo už bežne nemám v ponuke, ako napríklad niektoré zo starších modelov stojanov na šperky. Ďalší spôsob výroby na mieru je že si vyberiete produkt, ktorý sa Vám páči ale priali by ste si napríklad inú povrchovú úpravu dreva alebo iný druh dreva či veľkosť šperku. Mám v ponuke aj pár produktov, ktoré vyrábam iba na objednávku ako napríklad opaľované vázy. A posledný, môj najobľúbenejší spôsob výroby na mieru, je vytvoriť pre Vás úplne nový objekt, podľa Vašich požiadaviek. V takomto prípade však prosím berte do úvahy, že ku každej takejto objednávke pristupujem individuálne, veľmi mi záleží na kvalite odvedenej práce. Proces je dlhší a zahŕňa aj tvorbu nového dizajnu a ďalšie postupy ako prototypovanie a výber materiálov, čo sa odráža aj na cene produktu. Ak máte budget, ktorý nemôžete presiahnuť, rada sa pokúsim tomu prispôsobiť aj charakter produktu a nájsť vhodné kompromisy. Na výrobu potrebujem určitý čas a objednávky prijímam ideálne dostatočne vopred. Ak túžite po niečom špeciálnom, napíšte mi a spoločne niečo vymyslíme 


Dá sa produkt vyrobený na mieru vrátiť?

Nie, produkt vyrobený na mieru, podľa požiadaviek konkrétneho kupujúceho, sa vrátiť nedá. Všetky produkty na mieru so zákazníkom počas procesu konzultujem takže priestor na korigovanie a menšie úpravy sa vždy nájde. V prípade že výrobu realizujeme na diaľku a Vy nemáte možnosť si produkt prezrieť pred dodaním osobne, zašlem Vám fotky na odobrenie. V prípade, že pre Vás vyrábam napríklad mosadzné šperky podľa určitých rozmerov (pevné náramky, prstene atď), Vám zašlem inštrukcie na správne určenie rozmerov. Ak po prebratí produktu dodatočne zistíte, že by boli potrebné menšie úpravy, je možné ich konzultovať a ak to bude možné rada Vám vyhoviem. Ak je však produkt vyrobený na mieru, ktorý som Vám dodala chybný, alebo poškodený postupujeme podľa reklamačného poriadku. Vadu buď odstránim, alebo produkt nahradím, v prípade že ani jedna možnosť nebude vyhovujúca či možná, peniažky Vám vrátim. 


Môžem si objednávku vyzdvihnúť aj osobne? Prípadne si pozrieť produkty niekde naživo?

Objednávky zasielam iba poštou alebo packetou. Moje časové možnosti aktuálne neobsiahnu individuálne odbery objednávok. Ak si chcete niektorý z produktov pozrieť naživo, stretnutie si môžeme dohodnúť individuálne po telefóne. Avšak nákup sa dá zatiaľ zrealizovať iba online. Niektoré produkty nájdete aj v niektorých kamenných predajniach, zoznam týchto predajní nájdete tu

 

Robíš kurzy ?

Kurzy a workshopy drevorezby pripravujem aktuálne ako pravidelný program obdobie jar a leto. Pre aktuálne informácie odporúčam prihlásiť odber newslettera a sledovať moje sociálne siete.

 

Ak by Ste sa chceli opýtať na niečo čo som tu nezodpovedala, pokojne ma kontaktuje.

Mya

Zostať v kontakte