FAQ alebo často kladené otázky
Ako značka už fungujeme od roku 2017, vtedy Ste nás však mohli poznať pod menom „Woodbug“ tento názov však po určitej dobe už v sebe neniesol to, o čo sme sa snažili v našej tvorbe a preto sme sa v roku 2019 rozhodli prejsť rebrandingom. Zmenili sme názov na Atelier Objectora a našu filozofiu, ktorá vznikala už dlho predtým, sme prepracovali do každej oblasti našej práce a tvorby. Za celé obdobie nášho fungovania sa často stretávame s rôznymi otázkami. Rozhodli sme sa teda zodpovedať otázky, ktoré na nám kladiete najčastejšie...Z akých materiálov sú šperky a objekty Atelier Objectora?


Na výrobu našich objektov používame viac druhov dreva, bezolovnatú mosadz a komponenty z chirurgickej ocele na šperky a v malom množstve tvoríme aj z hrnčiarskej hliny. Drevené predmety vyrábame z viacerých drevín. Tými sú napríklad dub, lipa, javor, smrek a najčastejšie americký a európsky orech. Komplexnejšie informácie o materiáloch, ktoré používame nájdete tu.


Ako vznikajú produkty Atelier Objectora?

Väčšina našich produktov je vyrobená kombináciou viacerých súčasných aj tradičných stolárskych a drevorezbárskych techník a zlatníckych techník. Avšak pre väčšinu produktov tieto techniky často kombinujeme a vymýšľame postupy úplne nové. Čo objekt, to nový experiment. Od rezbárstva, brúsenia, odlievania kovov a spájkovania cez kartáčovanie dreva až po tepanie mosadze a ručne modelovanú keramiku. Tento eklektický spôsob tvorby a hľadanie dialógu medzi materiálmi a technikami je už naším rukopisom.


Ako sa o treba starať o objekty a šperky?

Všetky objekty a šperky Atelier Objectora sú vyrobené tak aby prežili dlhé roky, avšak o každý remeselne vyrobený predmet je potrebné sa vhodne starať. Ku každému nami vyrobenému objektu Vám do balíčka priložíme aj stručné informácie ako sa oň starať. Niekedy vás však zaujímajú aj veci, ktoré tam nespomíname, pre tieto prípady sme pre Vás pripravili sprievodcu starostlivosťou o naše produkty, všetko nájdete tu.Nenašiel/nenašla som v ponuke Atelier Objectora čo som hľadal/a je možné vyrobiť niečo na mieru?

Výroba na mieru možná je a to hneď niekoľkými spôsobmi. Vieme pre Vás vytvoriť napríklad niečo z našich starších kolekcií čo už bežne nemáme v ponuke, ako napríklad niektoré z našich starších modelov stojanov na šperky. Ďalší spôsob výroby na mieru je že si vyberiete produkt, ktorý sa Vám páči ale priali by ste si napríklad inú povrchovú úpravu dreva alebo iný druh dreva či veľkosť šperku, alebo pre Vás môžeme na šperky vyraziť iniciálky. Máme v ponuke aj pár produktov, ktoré vyrábame iba na objednávku ako napríklad naše opaľované vázy. A posledný, náš najobľúbenejší spôsob výroby na mieru, je vytvoriť pre Vás úplne nový objekt, podľa Vašich požiadaviek. V takomto prípade však prosím berte do úvahy, že ku každej takejto objednávke pristupujeme individuálne, veľmi nám záleží na kvalite nami odvedenej práce. Proces je dlhší a zahŕňa aj tvorbu nového dizajnu a ďalšie postupy ako prototypovanie a výber materiálov, čo sa odráža aj na cene produktu. Ak máte budget, ktorý nemôžete presiahnuť, radi sa pokúsime tomu prispôsobiť aj charakter produktu a nájsť vhodné kompromisy. Na výrobu potrebujeme určitý čas a objednávky prijímame ideálne dostatočne vopred. Ak túžite po niečom špeciálnom, napíšte nám a spoločne niečo vymyslíme Dá sa produkt vyrobený na mieru vrátiť?

Nie, produkt vyrobený na mieru, podľa požiadaviek konkrétneho kupujúceho, sa vrátiť nedá. Všetky produkty na mieru so zákazníkom počas procesu konzultujeme takže priestor na korigovanie a menšie úpravy sa vždy nájde. V prípade že výrobu realizujeme na diaľku a Vy nemáte možnosť si produkt prezrieť pred dodaním osobne, zašleme Vám fotky na odobrenie. V prípade, že pre Vás vyrábame napríklad šperky podľa určitých rozmerov (pevné náramky, prstene atď), Vám zašleme inštrukcie na správne určenie rozmerov. Ak po prebratí produktu dodatočne zistíte, že by boli potrebné menšie úpravy, je možné ich konzultovať a ak to bude možné radi Vám vyhovieme. Ak je však produkt vyrobený na mieru, ktorý sme Vám dodali chybný, alebo poškodený postupujeme podľa reklamačného poriadku. Vadu buď odstránime, alebo produkt nahradíme, v prípade že ani jedna možnosť nebude vyhovujúca či možná, peniažky Vám vrátime. Môžem si objednávku vyzdvihnúť aj osobne? Prípadne si pozrieť produkty niekde naživo?

Vaše objednávky si môžete prísť vyzdvihnúť aj osobne v Bratislave v Novom meste u nás v ateliér,i kde sme takmer každý deň. Ideálne je dohodnúť si však konkrétny termí a čas aspoň deň vopred.
Produkty Vám radi ukážeme aj naživo u nás v ateliéri, avšak ich nákup sa dá zatiaľ zrealizovať iba online. Niektoré naše produkty nájdete aj v niektorých kamenných predajniach, zoznam týchto predajní nájdete tu
 

Ak by Ste sa chceli opýtať na niečo čo sme tu nezodpovedali, pokojne nás kontaktuje.

Vaša Objectora :)

Zostať v kontakte